Warhammer Preview Online: Black Library 2022

Ostatni w tym roku preview Games Workshop dotuczył nadchodzących nowości książkowych od Black Library. Jakie tytuły pojawią się na półkach w przyszłym roku i czy jest na co czekać. Tego dowiecie się czytając dalszą część wpisu.

Zacznę jednak nie od książki lecz od figurki, która również została zapowiedziana. Games Workshop przygotował dla fanów uniwersum Warhammera 40 000 naprawdę fajną niespodziankę. Będzie ją można kupić podczas przyszłorocznej edycji Black Library Celebration. Jest nią bohater serii książek Dawn of Fire (Ognisty Brzask) kapitan z zakonu White Consuls (Białych Konsulów), Vitrian Messinius. Figurka prezentuje się naprawdę fajnie. Ja już wiem, że wykonam go jako kapitana zakonu Crimson Fists (Karmazynowych Pięści), gdyż swoją aparycją, a w szczególności jego rękawica energetyczna idealnie wpisuje się w klimat tego zakonu.

Skoro jesteśmy przy serii Dawn of Fire (Ognisty Brzask) to czas przedstawić nadchodzący 5. tom. Nosi on tytuł The Iron Kingdom, a jego autorem jest Nick Kyme. Ponownie będziemy śledzić poczynania Battle Group Praxis podczas Krucjaty Indomitus. Przybywa ona do świata rycerzy na Kamidarze, którym rządzi Żelazna Królowa Orlah. Grupa Praxis ma przekonać królową do przyłączenia się do Krucjaty Indomitus. Jednak nie będzie to takie proste, gdyż ten świat rycerzy przez stulecia doskonale radził sobie bez pomocy Imperium, więc propozycja współpracy nie przemawia do nich. Jedna siły chaosu nie śpią, swoje plany do tego świata rycerzy ma również Mistrz Wojny Chaosu Abaddon. W tym celu wysyła specjalne oddziały kosmicznych marines chaosu, na czele z Czerwonymi Korsarzami, którym przewodzi Huron Bezwzględny.

Herezja Horusa zbliża się ku końcowi i wkrótce za sprawą ostatniej książki z serii Siege of Terra zobaczymy jej zwieńczenie. Finalny tom noszący tytuł The End and the Death, który napisał Dan Abnett, ze względu na swoją objętość został rozbity na dwie części.
Okładkę pierwszego z nich zdobi niesamowita okładka przedstawiająca Imperatora Ludzkości siedzącego na Złotym Tronie, Jak możemy dowidzieć się z jego opisu siły Horusa coraz bliższe odniesienia zwycięstwa, kolejne bastiony obrońców padają już jeden po drugim. Wszyscy zaczynają tracić nadzieję i czują, że koniec jest bliski. Jednak jest jeden promyk nadziei jest nim Imperator, który wie, że tylko jego interwencja może powstrzymać jego syna Horusa. Razem z nim do ostatniej walki stają wraz z nim Sanguinius Prymarcha Krwawych Aniołów, Rogal Dorn Prymarcha Imperialnych Pięści oraz Constantin Valdor dowódca Adeptus Custodes. Mają oni plan, który ma unicestwić Herezję Horusa w zarodku. Mistrz Wojny widzi wszystko i ma w głowie każdy możliwy plan działania, jednak czy na pewno wie o wszystkim?
Podczas tej imprezy została zaprezentowana okładka drugiej części The End and the Death, widzimy na niej oszałamiającą grafikę przedstawiającą bratobójczy pojedynek między Mistrzem Wojny Horusem a Prmarchą Krwawych Aniołów Sanguiniusem. Już czuję, że zwieńczenie Herezji Horusa będzie naprawdę spektakularne, a zarazem bardzo emocjonalne.

Następna zapowiedź jest równie ciekawa. Jest nią bowiem album z artami noszący nazwę First Founding. Jak możecie się domyślać po tytule jego głównymi bohaterami są kosmiczni marines z pierwszej fundacji czyli: Mroczne Anioły, Białe Szramy, Kosmiczne Wilki, Imperialne Pięści, Krwawe Anioły, Żelazne Dłonie, Ultramarines, Salamandry oraz Krucza Gwardia. W głównej mierze znajdziemy w niej ilustracje obrazujące akcje danych kosmicznych marines w najnowszych wydarzeniach w świecie Warhammera 40 000. Oprócz dobrze znanych ilustracji album ma zwierać także 30 zupełnie nowych dwustronnych artów.

Dalej mamy coś dla fanów Mrocznych Aniołów, a w szczególności Upadłych. Nowa powieść Johna Frencha nosi tytuł Cypher: Lord of the Fallen i skupia się na najbardziej tajemniczej postaci związanej z zakonem Mrocznych Aniołów. Jak możemy dowiedzieć się z jej opisu, przedstawione wydarzenia będziemy śledzić z perspektywy samego Cyphera. Akcja książki będzie się rozgrywać tuż po tym jak Roboute Guilliman powrócił na Terrę. Książka zapowiada się naprawdę intrygująco, główną osią fabuły będzie jego ucieczka z imperialnego więzienia. Jednak bardziej interesuje mnie to czy dostaniemy odpowiedź na pytanie dlaczego Cypher chciał stanąć przed obliczem Imperatora i czy ma to jakiś związek z osobą Prymarchy Mrocznych Aniołów Liona El’Jonsona i jego powrotem do uniwersum Warhammera 40 000.

Następna zapowiedź to coś sympatyków Sióstr Bitewnych. Tym razem Justin D Hill serwuje nam książkę pod tytułem Pilgrims of Fire. Opowiada ona histerię Sióstr Bitewnych z zakonu Naszej Umęczonej Pani. Główną bohaterką jest siostra Helewise, która wyrusza na misję przywrócenia na macierz Imperium świata Cion. Świat ten dla bohaterek ma specjalne znaczenie, gdyż był jednym ze świętych bastionów tego zakonu, jednak teraz opanowały go siły chaosu. Gdy coraz bardziej będą zagłębiać się w ten świat ich wiara w Imperium co rusz będzie wystawiana na próbę, szczególnie gdy odkryją co staje się co stało się z siostrami, które tutaj pełniły służbę. Ich szlak bojowy będzie wiódł śladami świętej Katarzyny, której „obecność” pomoże im w najczarniejszych godzinach.

Na sam koniec przedstawię Wam edycje specjalne starszych książek, które ukażą się w przyszłym roku.
Jako pierwsza, Angels of Darkness Gav’a Thorpe. Czyli ponowne czeka nas spotkanie z Mrocznymi Aniołami. Tym razem bohaterem historii jest Kapelan-Przesłuchujący Boreas i związana jest z Upadłymi i przeszłością Boreasa. Książka ukaże się w serii 20th anniversary edition.
Druga książka to Armageddon, Aarona Dembskiego-Bowdena. Pierwotnie ukazała się ona w serii Bitwy Kosmicznych Marines. Zawiera ona rewelacyjną powieść Helsreach oraz opowiadanie Blood and Fire.
Ostatnią z nich jest trylogia Głosicieli Słowa autorstwa Anthonyego Reynoldsa. Jest to moim zdaniem jedna z najlepszych i najbardziej klimatycznych książek z uniwersum Warhammera 40 000. W dodatku głównymi bohaterami są kosmiczni marines chaosu z legionu Głosicieli Słowa na czele z Mrocznym Apostołem Mardukiem. Teraz książki ukażą się w zdobionych twardych okładkach włożonych w gustowny segregator. Swoim klimatem to wydanie od razu przywodzi na myśl Księgę Lorgara.

Dodaj komentarz